Vánoce s Ježíšem

Drahí bratia a sestry,

ako sa blížia veľké vianočné sviatky, chceme sa s vami spojiť s našimi myšlienkami a našimi najúprimnejšími želaniami.

Situáciu na Zemi v tomto čase máme pred svojimi očami – veľká časť ľudstva je zmätená, osamotená a zovretá v úzkosti. Keďže nedokáže vidieť budúcnosť, jednoducho sa snaží prežiť a tak sa stále viac uzatvára do egoizmu, do vzbury voči Bohu a do netolerantnosti voči všetkému a voči všetkým.

My ale vieme, že Pán je tu prítomný vo svojom PROSTREDNOM PRÍCHODE, ako nám to bolo zjavené. Veríme v jeho prítomnosť a v prítomnosť jeho Najsvätejšej Matky medzi nami. Pánova sláva rastie zo dňa na deň, aj keď by sa mnohým mohol zdať opak. My sme toho svedkami a potvrdzujeme, že Pán spolu s mimoriadnymi nástrojmi a s jeho Cirkvou celého vesmíru bojuje veľký záverečný boj proti silám zla. Ako nám bolo oddávna oznámené, tento boj sa odohrá na Zemi, kde si Lucifer upevnil svoju moc. Reakcia diabla a jeho nasledovníkov na to všetko sa dá dobre vidieť. Zdá sa, že žiadna politická alebo náboženská autorita nemôže ukončiť trápenie nášho ľudstva, ale my veríme, že Pán je medzi nami, aby nám otvoril cestu a pripravil nás na víťazstvo a aby priniesol svoje svetlo do temnôt sveta.

Toto je ešte čas boja a skúšok pre Boží ľud a pre všetkých nás, ktorí sme sa rozhodli prijať a žiť tieto programy. Sme Ježišovi po boku v boji proti Zlu a Emanuel, Boh s nami, nás oslobodzuje od úzkosti a od samoty, robí nás živých a nie len prežívajúcich a my sa nebojíme. Ako nám to pripomína prorok Izaiáš: „Nech vrchy odstúpia a kopce nech sa otrasú: moja milosť neodstúpi od teba, zmluva môjho mieru sa neotrasie, hovorí Pán, tvoj zľutovník.“ (Iz54, 10) Preto, pokračuje prorok obrátený k ľudu: „Rozšír priestor svojho stanu, kože obydlia si roztrhni… Veď doprava i doľava prerazíš, tvoje potomstvo zvládne národy a spustnuté mestá obsadí.“ (Iz 54, 2-3)

Tieto prorocké slová nás napĺňajú nádejou, ale zároveň nás povolávajú k potrebe žiť ako nové stvorenia, vzďaľujúc od seba temné myšlienky, trúfalosť byť sebestační, uzavretosť vo svojej malej škrupinke a odsúdenie nás samých a druhých. Pán zachraňuje vyberačov daní a prostitútky, ktorí sú považovaní za nehodných oproti „slušným osobám“, ale spochybňuje nadutosť farizejov a zákonníkov. (porov. Lk 7, 30) „ ́Len v Pánovi, ́ povedia o mne, je pravda a moc. ́ K nemu prídu, a to zahanbení, všetci, čo proti nemu blčali.“ (Iz 45, 24)

Počas týchto svätých Vianoc, plných Ježišovej prítomnosti, v pokornom a vernom tichu před ním sa ponorme do nesmiernej milosti, ktorá nám bude v tomto čase darovaná a ktorá nás môže otvoriť tajomstvu života a Pánovej spásy. Počas všetkých týchto rokov sme vám naznačili jednoduchú cestu, osvetlenú prítomnosťou Spasiteľa, aby ste spoznali tajomstvo nášho slávneho osudu – obeta nášho života Ježišovi prostredníctvom Máriinho Nepoškvrneného Srdca. Len prechádzaním tejto cesty budeme mysticky zjednotení s osláveným Kristom, prítomným medzi nami, a spoznáme slávnu budúcnosť. Apoštol Ján to potvrdzuje svojím svedectvom: „Mystické spojenie s Ježišom Kristom je základom všetkého poznania. Bez spoločenstva s Ježišom neexistuje ani spoločenstvo s Otcom a chýba otvorenosť na pôsobenie Ducha Svätého. Otec posiela Ducha Svätého v mene Ježiša na základe jeho obeti. Duch Svätý pôsobí, aby vytvoril nezmazateľné spoločenstvo medzi nami a Ježišom Kristom, a on nás spája s Otcom v Duchu Svätom. Základom pravého poznania nás samých a druhých, ako aj všetkých situácií a poznanie zákonov života, spočíva iba v mystickom zjednotení s Ježišom. Hovoril som vám o spoločenstve s Otcom a so Synom a povedal som

vám, že moje ruky sa dotkli Slova života. (1Jn 1, 1-4) Nebol to iba nejaký spôsob

vyjadrovania, básnický obraz, ale svedectvo života, ktorý sme my, apoštoli, prežil s Kristom, nielen môj osobný vzťah s Majstrom.“*

V tichu, ku ktorému nás Pán v tomto čase volá, potrebnom na zastávanie našej služby, neustále na vás pamätáme v našich modlitbách. Sme Bohu a nebeskej Matke vďační za vašu odpoveď a za vašu cestu, ktoré z vás všetkých robia stále konkrétnejším a viditeľnejším znamením Božej lásky pre toto ľudstvu. Prajeme vám, aby ste stále dôvernejšie vnímali Pánovu prítomnosť, aby to boli Vianoce s Ježišom v srdciach Najsvätejšej Panny Márie a svätého Jozefa. Bratsky vás objímame a žehnáme vás s prianím pre vás všetkých a pre vaše rodiny všetko dobré.

Požehnané Vianoce a šťastný nový rok!

Stefania Caterina a p. Tomislav Vlašić

Vianoce 2022

* Přepsat dejiny, svazek I, „V Boží mysli“, s. 70

Advertisement

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.