Kontemplovat Otcův život

16. júla 2020, Panny Márie z hory Karmel

Posolstvo Panny Márie

Moje drahé deti,

Ježiš vám prišiel zjaviť Otcovu tvár a teraz ju máte aj vy zjaviť. Vašou úlohou je žiť zjednotení s Otcom a zjaviť ľudstvu jeho tvár. Nie hroznú tvár, ale tvár milujúceho Otca, z ktorej sa šíri svetlo, ktoré uzdravuje a lieči národy.

Prosím vás, drahé deti, predovšetkým vás kňazov, aby ste dali na vašej tvári zažiariť Otcovu tvár. Dnes vás pozývam, aby ste boli pravými ľuďmi kontemplácie tohto času. Dnes ma oslavujete ako Pannu z hory Karmel, kde niekoľkí svätí pustovníci hlboko vyhľadávali kontempláciu, inšpirujúc sa tým, čo sa stalo na hore Karmel, tam, kde prorok Eliáš bojoval proti každej heréze.1

Pravá kontemplácia, dietky, je kontemplácia Božieho života vo vás, života, ktorý Boh robí deň za dňom v každom a v celom svojom ľude. Nie je kontempláciou zavrieť sa na jednom mieste a ostať v prázdne, čo mnohí volajú kontempláciou. To nie je kontemplácia. Ak nedokážete vidieť stopy Božieho prechodu vo vašom živote, nie ste kontemplatívni. Čo kontemplujete? Nekontempluje sa prázdno, kontempluje sa život. A ak neviete kontemplovať život vo vás samých a v druhých, nemôžete byť kňazským ľudom a ani kňazmi. Kňaz je ten, kto skúma Boží život v ľude a podporuje ho. Preto by kňaz mal byť skutočne kontemplatívny, ktorý vie rozpoznať život v sebe samom a v druhých. Vidí ho vyvierať v každodennom slávení a necháva ho tiecť k ľudu.

Pozývam vás k tejto službe, pretože dnes je pre svet veľmi dôležité pochopiť, že je tu Otec. Vidíte ako je ľudstvo tejto Zeme opustené, lomcované od jedného mocného k druhému a zotročené. Diabli na tejto planéte zúria a držia ľudí zdrvených pod svojimi pazúrmi. Je čas oslobodiť všetku moc, ktorú Boh vložil do svojho ľudu, do svojej Cirkvi celého vesmíru.

Otcova tvár má rozohnať tmy. Svetlo jeho tváre má odraziť temnotu, ktorá sa šíri zo satanovej tváre. Ste povolaní kontemplovať a osvojiť si život, ktorý vám Boh dá, kdekoľvek budete. Vo vašich domoch-svätyniach dajte zažiariť Otcovu tvár, kontemplujte jeho život aj vo stvorení, ktoré je vám zverené, pretože aj v ňom má zažiariť jeho tvár, ktorá je tvárou života, je prameňom života. Ak nedospejete k tomu, aby ste videli svetlo jeho tváre, budete naďalej žiť v temnotách a ja to nechcem pre nikoho z vás.

Som si istá, že spolu so mnou budete pravými ľuďmi kontemplácie tohto času, ktorí zozbierajú a obetujú Bohu slzy, modlitby a vzdychy mnohých, aj tých, ktorí v priebehu dejín hľadali Boha, ale ktorí nedokončili to, čo vy môžete dnes dokončiť. Tí, ktorí plakali, ako hovorí prorok, ale neplodili. Trpeli, ale nerodili iné než vietor.2 Vy nemáte rodiť vietor, ale život, lebo ste plodným ľudom, pretože vás takými urobil Pán. Je veľa mužov a žien dobrej vôle, ktorí očakávajú, že uvidia Otcovu tvár, aby sa prebudili k životu.

Som s vami, sprevádzam vás vo vašich domoch a vo vašom každodennom živote a žehnám vás v mene Otca, Syna a Ducha Svätého.“

1 Na hore Karmel, „žilo v XII. storočí niekoľko kresťanských pustovníkov. Na tomto vrchu v Galilei vrúcna viera proroka Eliáša pred pohanskými prorokmi vyhlásila, že Boh Izraela je jediný pravý Boh.“ (z Messalino quotidiano dell’Assemblea EDB)

2 Porov. Iz 26, 17-19

 

 

Advertisement

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.