Jste členové a strážci Božího lidu

4. ledna 2017

Slavnost Svaté Rodiny

Poselství sv. Josefa

Drahé děti,

dovolte mi, abych vás tak nazval. Opravdu jimi jste. Přeji si vám požehnat, dnes, když si připomínáte sv. rodinu. Nebyl jsem jen strážcem sv. rodiny v Nazaretě, ale jsem i strážcem nového lidu. V tomto lidu pokračuji v poslání, které mi dal Bůh, když mi svěřil Marii a Ježíše: opatruji každého bratra, každou sestru, tak jak jsem opatroval Marii a Ježíše.

Dnes vám chci říct, abyste se považovali za část nezměrné Boží rodiny. Pokrevní rodinu předchází rodina duchovní, tj. rodina Boží, Boží lid, ke kterému patříte. Z vaší příslušnosti k Boží rodině se rodí vaše poslání, k němuž náleží vytvářet i pokrevní rodinu, i to je poslání.

Patříte k Božímu lidu, k jeho rodině, protože si přejete být příbuzní s Bohem, mít s ním upřímný vztah. Jedině jestli jste v rodinném vztahu s Bohem, můžete vytvořit rodinu pokrevní. Dnes však bohužel mnohé rodiny nejsou takové, jaké by měli být, protože manželé ani děti nejsou především v rodinném vztahu s Bohem. Když chybí živý vztah s Bohem, tak i vztahy mezi manžely, mezi rodiči a dětmi jsou zbaveny milosti, až se z nich stanou čistě lidské vztahy a satan si zde může dělat co chce.

Jste jednak členové Božího lidu, ale každý z vás je také jeho strážcem. Jste vskutku povoláni budovat Boží lid a bdít nad ním vaší láskou a upřímností. Každý z vás je zodpovědný za lid, za tu část, která je mu svěřena v budování Božího lidu. Je velmi důležité, abyste cítili zodpovědnost za příslušnost k Božímu lidu a za to být jeho strážci.

Stejně tak říkám i vám, manželé: jste svými strážci navzájem, jste příbuzní s Bohem i mezi sebou navzájem v Bohu. Jste strážci jeden druhému a jste povoláni obětovat svůj život Bohu jeden za druhého. Manželství, bez oběti života jednoho za druhého Bohu se stává vězením a k tomu vás Bůh nepovolal. Povolal vás být celistvými a svobodnými lidmi, kteří si vzájemně vyměňují dar lásky, kteří rostou v oběti života Bohu a dávají v ní růst dětem. Každá rodina je místo, kde roste život, ale také místem, kde roste Boží svatost, protože ze svatosti rodičů roste svatost dětí: děti jsou vychovávány a posvěcovány svatostí rodičů.

Vězte, že Bůh dává každé rodině strážného anděla. Četli jste v evangeliu, že anděl mě vedl vždy, varoval mě před nebezpečím, ukazoval mi cestu1; totéž platí pro každou rodinu. Každá rodina má svého strážného anděla a každá rodina by se k němu měla modlit o jeho pomoc, aby se vyhnula velkým nebezpečím, které dnes ve světě na rodiny číhají.

Rodina, děti moje, je středem velké bitvy. Lucifer pochopil, že zasáhnout rodinu znamená vykořenit jedince a zabránit mu dojít své identity. Pochopil, že zničit rodinu znamená zkompromitovat společnost, svět a také celé lidstvo, protože lidstvo samo je rodina složená z mnoha, rodin, ať už pokrevních, či duchovních.

Dnes vám žehnám a připomínám vám, abyste chránili rodinu v jakékoli podobě, především tu obrovskou rodinu, jež je Božím lidem.

Společně s Pannou Marií, mojí snoubenkou, vám žehnám a doprovázím vás na této cestě, ve jménu Otce, Syna i Ducha Svatého.

1Mt 1, 20-21; Mt 2, 13; Mt 2, 19-20

Advertisement

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.