Láska nezná strach (1 Jan 4,18)

Drazí čtenáři,

i když jsou velikonoční svátky již za námi, stále ještě trvá velikonoční doba a to až do Letnic. Tato doba by pro nás měla být časem radosti, ve kterém rozjímáme o velkolepých událostech Ježíšovy smrti a vzkříšení, tak aby se co nejvíce uskutečnily v našem životě.

Ježíšovo poselství z tohoto měsíce mluví o moci víry v Boha, která proměňuje naši bytost, osvobozuje nás od omezení a strachu, které často nosíme uvnitř. Doufám, že vám bude pomocí k stále pevnější víře a plné radosti.

Srdečně vás zdravím, modlím se za vás a také prosím o vaši modlitbu.

 

Ježíšovo poselství z 26. dubna 2011

Zdravím vás, moje milované děti! Dnes vám chci říct něco o víře, která, pokud je opravdová, hory přenáší (Mt 21,21), ale kterou často zaměňujete se zbožností. Víra není totéž co zbožnost, nábožný cit a řada neúnavně recitovaných modliteb. Toto všechno může být pro víru užitečné, ale víra to není.

Co je to tedy víra? Je to naprostá důvěra v toho, který vás stvořil, který vás miluje, chrání a pomáhá vám v každé situaci. Když zcela důvěřujete určitému člověku, vážíte si ho; otevíráte mu svoje srdce a nehledáte ho jen tehdy, když ho potřebujete, ale proto, že jste rádi v jeho blízkosti, která vás obohacuje. Považujete ho za přítele a ani vás nenapadne, že by vás mohl zranit, nebo se k vám obrátit zády v nějaké těžkosti. Nyní si představte, že Bůh je vaším nejlepším přítelem a vězte, že Boží láska je dokonalá, bez poskvrny, nebo stínu. Bůh vás miluje dokonale, protože je dokonalá bytost, která v sobě nemá žádná omezení.

Na rozdíl od toho, co se často stává mezi lidmi, Bůh nikdy nehledá zisk. Miluje vás, protože vás miluje a tečka. Nic od vás nečeká, protože nic nepotřebuje; Bůh si sám stačí. Miluje vás, protože jste jeho děti, nejmilovanější stvoření, ne proto aby získal vaši pozornost, nebo zaplnil nějakou svoji prázdnotu. Bůh je dokonalý, nic mu nechybí a od svých tvorů se ničeho nedomáhá.

Bůh se nedomáhá, neporoučí, Bůh si přeje. Jeho přání nemají nic společného s přáními lidí, která jsou často jen rozmary. Boží přání jsou tužbou po nejvyšším dobru pro každého z vás. Když přijímáte jeho lásku a důvěřujete mu, Bůh vás obdaří jen dobrem, protože On je nejvyšší dobro. Nemůžete milovat Boha, ani přijímat jeho lásku, když v něj nevěříte, nemáte v něj důvěru. Jak můžete milovat někoho, aniž byste mu důvěřovali.

Mnozí říkají, že nemají víru, protože myslí, že víra spočívá v souboru komplikovaných náboženských praktik. Takto zůstávají celý život vzdálení od Boha, kterého považují za „výběrčího modliteb“. Modlitba je velká věc a blažení, kteří se umí modlit! Vždyť modlitba by měla živit víru, být živým dialogem se Stvořitelem a ne samoúčelným cvičením. Opravdová modlitba vyvěrá z víry; když víra chybí, nebo je slabá, modlitba je prázdná, nakonec se stává sterilním zvykem a místo aby živila, utlačuje vašeho ducha. Proto, když se jdete modlit, zůstaňte chvilku v tichosti před Bohem. Potom vzývejte Ducha Svatého a proste ho, aby vám dal poznat, v čem je vaše víra slabá a v čem se vám nedaří důvěřovat Bohu, co se ještě snažíte řešit vlastními silami. Učiňte úkon víry, rozhodněte se odevzdat se Bohu, řekněte, že ho máte rádi a přejete si, aby vás vedl. Rozhodněte se bezpodmínečně důvěřovat jeho lásce. Poté se pomodlete a uvidíte, že se ve vás zrodí intimní a hluboká radost, která vám dá pokoj. Tehdy jasně zakusíte důvěru v Boha,  pocítíte,  že  vaše víra povyrostla.

Nemyslete, že víra spočívá v uskutečňování velkých činů; největším činem víry je víra sama. Otevře vás totiž lásce. Když důvěřujete Bohu a cítíte, že vás miluje, přejete si milovat stejnou láskou, cítíte potřebu předávat obdržené dary. Takto se stáváte nástroji, jejichž prostřednictvím se šíří boží působení a rozlévá se jeho láska na celé lidstvo. Ano děti, každý z vás je nenahraditelným pěšákem na šachovnici božího díla. Dovolte mu, aby vámi pohyboval, tak jak chce on; vyhrajte vaši partii a pomozte celému lidstvu zvítězit nad zlem a porušeností.

Víra otevírá dveře naději dokořán. Naděje vás přenese přes všechno lidské a omezené, umožní vám již nyní cítit budoucí věci. Opravdu, když máte víru, nelze nevnímat, to co pro vás Bůh dělá již nyní; dobro, které od něj dostáváte dnes připravuje váš zítřek, zářný zítřek, protože Bůh je s vámi neustále. On nikdy nemění svůj postoj k vám, nikdy vás nezradí. Neopustí vás ani tehdy, když ho opustíte vy. Bůh vás stále hledá; stále vás očekává a nechá se hledat vámi. Není důležité co jste udělali, jaké zkušenosti jste prožili, jaké bolesti jste přetrpěli; když s důvěrou voláte k Bohu, v té chvíli je s vámi, čeká až mu otevřete dveře (srv. Zj 3, 20), aby mohl proniknout do vašeho života a odstranit všechnu tmu. Pro Boha není důležité co jste udělali, ani co vlastníte, záleží mu na tom, abyste se ním nechali milovat a byli tak šťastni. Otevřete se tedy Duchu Svatému a proste ho, aby živil oheň naděje; On to udělá a z vaší naděje se stane jistota, nic vás už nezvyklá. I toto dokáže víra! (srv. 1 J 3,19-22)

Tolikrát jsem vás vyzýval, abyste mi obětovali život skrze Srdce mé Matky a tuto výzvu opět obnovuji. Když tak uděláte, vezmu váš život do svých rukou, s jemností se kterou se opatruje květ a budu ho chránit, směřovat ke všemu co je pro vás dobré a užitečné. V mém jménu vám Otec dá štědře Ducha Svatého v hojnosti, který vás bude bez přestání směřovat ke mně. Ten se stane vašim Rádcem a nedovolí abyste byli v něčem oklamáni. Sdělí vám moji mysl a budete moci pozorovat a posuzovat realitu Božíma očima. Stanou se z vás nová stvoření.

Nakonec vás víra osvobozuje od strachu, protože otevírá vašeho ducha pro boží lásku, která je dokonalá neboť nezná strachu. Bůh je všemohoucí bytost před kterou se musí poklonit každá jiná mocnost. Jestliže ve vás žije jeho láska, čeho byste se měli bát? Uvědomujete si, že ve vás přebývá boží síla, když jste ochotni upřímně se mu odevzdat? Jeho moc přebývá v jeho Duchu, jež žije v duchu vašem.

Všimněte si strachu v sobě. Odkud přichází? Z vaší lásky, která je ještě nedokonalá a lidská.  Je to proto, že držíte život ve svých rukou, namísto abyste ho svěřili mně. Vaše nedokonalá láska se stává ulpěním nebo averzí a rodí strach. Není pro vás zdrojem síly, nýbrž vás oslabuje. Tváří v tvář zkouškám a obtížím hledáte lidská řešení a vaše modlitby se stávají jednoduše voláním  o pomoc. Když na vás přijdou obtíže se namísto toho přimkněte k víře! Znovu se rozhodněte dát důvěru Bohu a rozhodněte se pro jeho lásku; nechte aby ve vás proudil jeho život a dotýkal se všech obtížných situací, které vás obklopují. Bůh má vždy lepší řešení a ve vhodném okamžiku vám ho ukáže. Možná to nebude tak, jak jste si to představovali, ale každopádně to bude lépe. Bůh zná lépe než vy vaše potíže, on je vyřeší ne na základě výpočtu, ale na základě lásky a pochopení pro každého z vás. Uspořádá každou věc takovým způsobem, aby co možná nejlépe znovu získal každého člověka a nasměroval k dobru i to co se může zdát jako zlo. Naučte se chápat, že to co se vám zdá jako konec, může být v Bohu začátek, v Bohu nic neumírá, ale všechno se přeměňuje. To je zázrak jeho lásky. Proto vás znovu vyzývám, dejte mi svůj život, abych ho mohl přeměnit.

Nell'amore non c'è timore

Víra je tedy úplná důvěra v Boha Stvořitele života; otevírá vás pro Boží lásku a naplňuje vás nadějí. Prostřednictvím víry ve vás láska a naděje zůstávají živé i přes životní zkoušky a posilňují vás. Když žijete tímto způsobem, tak se den za dnem zdokonalujete k obrazu vašeho Otce, který je dokonalý (srv. Mt 5, 43-48) a jeho láska vás naplňuje. Vírou zachráníte svůj život a stanete se opravdovými dětmi božími.

Já jsem zde, blízko vás, abych vás miloval a chránil. Jestliže se rozhodnete mně následovat, povedu vás k Otci svému i vašemu, autentickou a upřímnou cestou. Budu s vámi sdílet svoji lásku k Otci a zjevím vám jeho lásku, lásku, která nezná strach a která strach zahání (srv 1 J 4, 17-18).

Žehnám vám ve jménu Otce, Syna a Ducha Svatého.

Advertisement

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.