Drazí čtenáři

obdržela jsem několik e-mailů, ve kterých mě lidé žádají, abych vysvětlila část z posledního poselství od Ducha svatého, které bylo publikováno v srpnu, jedná se o tento úryvek:

„Já nemohu udělat nic jiného, než vám ukázat cestu, nemohu rozhodovat za vás. Proto dělají chybu ti lidé, kteří prosí Boha za obrácení duší. Odtud pochází také mnoho rouhání, které slyšíme ve světě: Bůh neobrátí zlé, nepromění toho nebo onoho. Bůh by mohl udělat vše, protože je všemohoucí, ale dává vám svobodu rozhodnout se na vaší cestě, buď pro dobro, nebo pro zlo…“

Děkuji vám všem, kteří jste mi napsali a žádali o vysvětlení. Považuji za velmi užitečné prohloubit témata, která vkládáme na naše stránky a která jsou velmi choulostivá, mnohdy vyžadující určitá vyjasnění přesto, že jsou lidská slova při setkání s tajemstvím nedostačující. Domnívám se také, že dialog mezi mnou a vámi bude velmi plodný, i když bude na dálku. Také on může přispět k vytvoření společenství mezi námi a tyto stránky oživit.

Nyní se budu snažit vyjasnit výše uvedený díl poselství také na základě mnohých jiných vysvětlení, které jsem k tomuto tématu obdržela. Lidé, kteří mi napsali, měli obavy, že chybovali, když se modlili za obrácení osob. Ve skutečnosti to tak není.

Jsme pozváni k tomu, abychom se modlili za obrácení druhých, to je povinností každého křesťana a Panna Maria to nikdy v žádném ze svých zjevení nezapomněla zdůraznit. Jen nemáme očekávat od Boha, že On sám bude měnit lidi, bez jejich vlastního přičinění, bez toho, aby něco udělali pro své obrácení. Ze strany Boha by to bylo donucení, On však vždy respektuje naši svobodu. My se modlíme za to, aby se lidé obrátili k Bohu a ne, aby je Bůh obrátil. Bůh nikdy nepoužívá násilí vůči svým stvořením, dává pouze milosti ke změně života. Používá také naše modlitby, aby připravil cestu k obrácení. Ale toto všechno nestačí, pokud dotyčný člověk sám netouží po svém obrácení. Proto obrácení zůstává svobodným a vědomým aktem za strany člověka. Ani Bůh ani my svými modlitbami nemůžeme donutit druhé k obrácení. Jestli by to tak bylo, už bychom nebyli svobodní, ale tváří v tvář před Bohem svobodní jsme. Naše svoboda je zároveň velkou odpovědností.

To nás ovšem neopravňuje, abychom upustili od modlitby za obrácení, zvláště hříšníků. Často naše modlitba nahrazuje nedostatek modlitby mnohých, Bůh takto znásobí milosti k užitku lidstva. My, stejně jako Bůh, se ale musíme zastavit před svobodou těch, za které se modlíme. Často nám právě toto způsobuje bolest a zklamání. Nicméně bylo mi opakovaně vysvětlováno, že Bůh nikdy nemrhá milostmi, jako to děláme my, a že Bůh naši modlitbu v každém případě použije ku prospěchu mnohých dalších, kteří jsou připraveni otevřít mu své srdce.

Advertisement

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.